600 de ani de istorie la Iasi

Title: 600 de ani de istorie la Iasi

Iaşul e o scenă. Cu personaje legendare şi istorii fabuloase. Cu voievozi care au interpretat, de şase veacuri, rolul de ieşeni. Cu scenografi iscusiţi care au imaginat decorul în care joacă, în fiecare zi, peste 300.000 de caractere. Cu dramaturgi pe ale căror texte se învaţă şi azi în şcoala românească. Cu regizori de geniu din mâinile cărora s-au născut marile începuturi ale României moderne.

Category: Video

Added: Apr 8, 2013