Balul Psiho-Bobocilor

afis versiune 2Studenții Asociației ”Societatea Pentru Psihologie” din cadrul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației, Universitatea ”Alexandru Ioan Cuza”, Iași, vă invită să luați parte la Balul Psiho-Bobocilor, cu tema ”Urban Legends”. Evenimentul va avea loc în Wunderbrau 365 (fostul Dublin), în data de 27 noiembrie 2014, începând cu ora 20:30.

Asociația ”Societatea Pentru Psihologie” își propune ca prin intermediul proiectului ”Balul Psiho-Bobocilor” să creeze o atmosferă propice unei ușoare integrări a noilor studenți ai Facultății, să susțină și să promoveze specificul acesteia, să ofere posibilitatea destinderii într-un cadru informal, să favorizeze intercunoașterea, să încurajeze manifestarea prin diferite forme de artă (dans, muzică, etc.) și prin constuirea unui context competitiv, să-i angreneze în dezvoltarea și demonstrarea propriilor calități, abilități și aptitudini.

Echipele participante vor fi atipice, fiind compunse din două fete și un băiat. Pe lângă probele standard din cadrul unui bal, participanții noștri vor fi protagoniștii unor probe surpriză. În pauzele dintre momentele participanților, atmosfera va fi întreținută de invitații noștrii, trupa Idiot, Magda Știrbat și Alexandra Graur.

Biletele pot fi cumpărate de la măsuța din corpul D sau apelând unul dintre numerele: 0746 331 971 – Andrei, 0755 257 293 – Lucian. Prețul biletului va fi variabil, în perioada 10 – 18 noiembrie va fi 12 RON, 19 – 26 noiembrie prețul biletului va fi de 15 RON, iar în seara evenimentului de 20 RON.

În data de 27 noiembrie 2014, începând cu ora 20:30, sunteți așteptați în Wunderbrau 365 pentru a petrece o seară memorabilă.

Adaugat in: Nov 11, 2014