Concert cameral extraordinar In memoriam Anton Diaconu

01/04/2016

In memoriam Anton DiaconuBiblioteca Centrală Universitară ,,Mihai Eminescu” Iasi vă invită duminică, 3 aprilie, în Aula BCU Iasi, la concertul cameral extraordinar ,,In memoriam Anton Diaconu”. Concertul, sustinut de Cvartetul Voces (Bujor Prelipcean – vioara I, Vlad Hrubaru – vioara a II-a, Constantin Stanciu – violă si Dan Prelipcean – violoncel), va avea loc de la ora 18 si este organizat în colaborare cu Clubul Rotary si Asociatia Pro event.

În program: J. Haydn – Cvartet op. 33, nr. 5, în sol major; J. Haydn – Cvartet op. 33, nr. 2, în mi bemol major; J. Haydn – Cvartet op. 33, nr. 1, în si minor.

Contributiile (contravaloarea biletelor) si donatiile la acest concert vor completa fondul de sprijin Rotary pentru redeschiderea muzeelor Palatului Culturii.

Adaugat in: Apr 2, 2016