Si-au dominat nevestele

Moare toata lumea de pe pamant si se duce in rai. Dumnezeu vine si spune:
-Vreau ca barbatii sa formeze doua cozi: una pentru cei care in timpul vietii si-au dominat nevestele, si una pentru cei care au fost dominati. Femeile sa plece cu Sf.Petru.
Cand Dumnezeu se uita din nou, femeile plecasera si barbatii formasera doua linii.
Coada barbatilor dominati de neveste avea 100 de km, iar in coada barbatilor care isi dominasera nevestele, era un singur om.
Dumnezeu suparat:
-Ar trebui sa va fie rusine; v-am creat dupa chipul si asemanarea mea si v-ati lasat tinuti sub papuc. Priviti-l pe singurul meu fiu care a stiut sa stea drept si m-a facut mandru de el. Invatati de la el! Spune-le fiul meu, cum ai reusit sa fii singurul barbat din aceasta coada?
Iar barbatul raspunde:
-Nu stiu, nevasta-mea m-a pus sa stau aici!

Adaugat in: Oct 5, 2012