Vacante secrete in Anglia

Cand te gandesti la vacanta in Anglia, ma intreb ce imagini apar mai intai in capul tau? Poate celebrele autobuze rosii din Londra? Sau posibil splendoarea Castelului Windsor, Turnul Londrei sau Palatul Buckingham?

Toate aceste imagini indica cateva caracteristici excelente ale Angliei pentru vizitatori, dar exista o latura ascunsa in tara. Daca incercati sa va indepartati de traseele bine calcate ale traseului turistic, veti gasi cateva locuri speciale.

Un foarte bun exemplu in acest sens este Sud-Vestul Angliei. Aceasta este o regiune a tarii, care este uneori neglijata de vizitatori si care contine totusi toate elementele cheie pentru un sejur minunat. Cu siguranta, poti fi iertat pentru ca stii putin despre aceasta zona, asa ca poate nu stii ca acesta contine cel mai bun oras balnear roman din tara, plaje cu nisip, o padure tropicala interioara si un loc pentru surfing excelent. Un adevarat amestec pentru toata familia!

Exista atat de multe locuri minunate de vizitat in sud-vest, incat este dificil sa stii de unde sa incepi. intr-adevar, veti afla ca acest articol va ofera doar o mica prezentare a ceea ce are regiunea.

Pentru inceput, sa ne indreptam atentia catre Bath, orasul unic care este un patrimoniu mondial. Orasul Bath a fost fondat inainte ca romanii sa ajunga chiar in Insulele Britanice, insa romanii sunt cei care au extins orasul si au ajutat la construirea reputatiei sale. Acest lucru s-a datorat in primul rand constructiei complexului complex de bai romane, care este inca deschis vizitatorilor. intr-adevar, inca puteti bea apa din spa, produsa dintr-un izvor natural!

Orasul este, de asemenea, renumit pentru arhitectura splendida si distincta. Dupa cum va asteptati de la un oras englezesc, veti gasi, de asemenea, un mix mai modern de magazine, restaurante, teatre si pub-uri. Frumusetea Bath este ca modernul si vechiul par sa traiasca cot la cot. Mai multe detalii pe: https://www.anedi.eu/index.php/locuri-de-vizitat/locuri-istorice/item/18-vacante-secrete-in-anglia

Categoria: Geografie

Adaugat in: Mar 6, 2021