Elevii ar putea sa promoveze doi ani de studii intr-un an scolar

Elevii ar putea sa promoveze doi ani de studii intr-un an scolar, potrivit unui proiect de metodologie publicat pe site-ul Ministerului Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului.
Cei care se vor inscrie pentru promovarea a doi ani de studii intr-un an scolar trebuie sa aiba calificativul anual sau media generala in anul scolar anterior 'foarte bine' pentru elevii din invatamantul primar si minim 9,00 pentru elevii din invatamantul gimnazial si liceal. De asemenea, calificativul sau media generala la fiecare obiect de invatamant in anul scolar anterior trebuie sa fie 'foarte bine' pentru elevii din invatamantul primar, minim 9,00 pentru elevii din invatamantul gimnazial si liceal iar calificativul sau media anuala la purtare trebuie sa fie 'foarte bine' pentru elevii din ciclul primar, minim 9,50 in ultimul an scolar pentru elevii din invatamantul gimnazial si liceal.

Link-uri sponsorizate:
Servicii curatenie Jocuri lego Sacouri barbati Cosmetice bio Aparate aerosoli Pantofi platforma

Adaugat in: Apr 10, 2013