Inspectoratul Școlar al Municipiului București (IȘMB) a anunțat ca, pentru anul școlar viitor, la clasa I din invațamantul de stat sunt disponibile in Capitala 763 de locuri. Dintre acestea, cele mai multe locuri disponibile, 201, sunt in școlile din sectorul 2. IȘMB precizeaza ca pentru clasa pregatitoare sunt disponibile 737 locuri, cele mai multe, 184, in sectorul 3.
Potrivit Ministerului Educației, la nivel național, 99,98% dintre cererile de inscriere la clasa pregatitoare dupa primele doua etape au fost cereri valide. [...]
Categoria: Stiri educatie
Cuvinte cheie:
Adaugat in: Apr 24, 2014
Vizualizari: 366
Scopul acestui portal este de a oferi gratuit cititorilor literatura stiintifica de calitate. Materiale libere de circulatie: carti, articole, studii de specialitate sunt oferite de catre cadrele didactice din invatamantul superior si preuniveristar, cercetatorii atestati.