Profesorii de limba germana, la mare cautare in judetul Brasov

Inspectoratul Şcolar Judetean Brasov scoate la concurs 11 catedre titularizabile pentru anul scolar 2011-2012, dintre care sapte la limba germana, iar restul pentru invatamantul primar. Aceste posturi au ramas vacante dupa sesiunile de detasare si pretransfer, dar si in urma concursurilor de titularizare din anii trecuti.
"Avem nevoie de profesori de limba germana in tot judetul. In fiecare an am scos la concurs aceste catedre dar nu se inscrie nimeni la concurs. Probabil ca absolventii de invatamant superior care ar putea sa vina la examen prefera alte domenii mai bine platite'', a declarat inspectorul scolar general adjunct, prof.Vasilica Diaconu.

Link-uri sponsorizate:
Servicii curatenie Jocuri lego Sacouri barbati Cosmetice bio Aparate aerosoli Pantofi platforma

Adaugat in: Apr 10, 2013