Școala de Valori, AIESEC Romania și Universitatea "Danubius" din Galați anunța deschiderea celei de a 15-a ediții a celui mai mare proiect național de educație nonformala cu predare in limba engleza: GROW.
Creat in anul 2010, de Școala de Valori, (organizatie non-guvernamentala moderna ce are ca viziune dezvoltarea unei societati bazate pe valori prin educatie inovativa) in parteneriat cu AIESEC Romania (cea mai mare grow 2organizație de tineri la nivel internațional, platforma dedicata descoperirii și explorarii potențialului de lideri al tinerilor in vederea transformarii acestora in agenți de schimbare ai lumii de maine.), GROW a reușit sa insumeze pe parcurs povești, oameni și experiențe remarcabile: 33.375 aplicanți, 14.038 absolvenți, 510 traineri internaționali din 64 țari, 403 licee implicate din 39 orașe, 191 ambasadori GROW, peste 1.200 voluntari și un total de 39.600 ore de cursuri de formare. [...]
Categoria: Stiri educatie
Cuvinte cheie:
Adaugat in: Jan 18, 2016
Vizualizari: 393
Scopul acestui portal este de a oferi gratuit cititorilor literatura stiintifica de calitate. Materiale libere de circulatie: carti, articole, studii de specialitate sunt oferite de catre cadrele didactice din invatamantul superior si preuniveristar, cercetatorii atestati.