A scazut numarul catedrelor titularizabile la Iasi

Numarul posturilor titularizabile in invatamantul preuniversitar iesean este foarte mic, a afirmat, marti, intr-o conferinta de presa, seful Inspectoratului Şcolar Judetean, Liliana Romaniuc.
Ea a explicat ca din cele 1.616 posturi disponibile in invatamantul preuniversitar iesean doar 165 sunt titularizabile - 141 in mediul rural si doar 24 in mediul urban. "Sigur, per total, avem un numar mare de posturi, in jur de 1.500, din care aproximativ 900 in mediul rural si circa 500 in urban, dar cea mai mare parte sunt netitularizabile. Examenele se desfasoara in trei centre", a explicat Liliana Romaniuc.

Link-uri sponsorizate:
Servicii curatenie Jocuri lego Sacouri barbati Cosmetice bio Aparate aerosoli Pantofi platforma

Adaugat in: Apr 10, 2013