Bacalaureatul din judetul Alba, supravegheat cu zeci de camere

Zeci de camere de supraveghere, oferite de Institutia Prefectului, vor fi instalate in cele 13 centre de examinare din Alba de catre Inspectoratul Şcolar, la probele scrise de la Bacalaureat, iar la Colegiul "Lucian Blaga" din municipiul Sebes va fi pus in functiune, in fiecare sala, propriul sistem video.
Şeful Inspectoratului Şcolar al Judetului (ISJ) Alba, Cornel Sandu, a declarat, miercuri, intr-o conferinta de presa, ca peste 60 de camere de filmat vor fi amplasate in centrele de examinare din judet, pentru a descuraja orice tentativa de fraudare. Camerele video vor fi puse la dispozitia ISJ de Institutia Prefectului Alba, care le-a folosit la alegerile din 2008.

Link-uri sponsorizate:
Servicii curatenie Jocuri lego Sacouri barbati Cosmetice bio Aparate aerosoli Pantofi platforma

Adaugat in: Apr 10, 2013